Dołącz do nas

Food Forum

Autor Ignyś Iwona

Mleko modyfikowane – rodzaje i właściwości

Co to jest mleko modyfikowane. Czy i jakie są różnice pomiędzy mlekiem kobiecym, krowim a mlekiem modyfikowanym. Jakie są różnice pomiędzy mieszankami mleka modyfikowanego. Na czym polega modyfikacja mleka krowiego.

Żywienie – ważny czynnik pozwalający w pełni zrealizować wrodzony, genetycznie uwarunkowany potencjał zdrowotny i rozwojowy dziecka. Szczególnie ważny jest w najwcześniejszych okresach rozwoju ontogenetycznego – płodowym i noworodkowo-niemowlęcym – określanych jako krytyczne. Charakteryzują się one wysokim tempem wzrastania i dojrzewania dziecka, dużą intensywnością przemian metabolicznych, co skutkuje zwiększonym zapotrzebowaniem na energię i wszystkie składniki pokarmowe.

Celem żywienia jest zaspokajanie uczucia głodu, dostarczanie przyjemności smakowo-zapachowych oraz zapobieganie niedoborom makro- i mikroskładników. Dzięki temu dziecko odczuwa komfort i ma zagwarantowaną odpowiednią jakość życia.

Z dotychczasowych badań wynika, że rodzaj diety wywiera tym większy wpływ na kształtowanie przemian ustrojowych, im młodszy jest organizm. Istnieją dwa zasadniczo różne sposoby żywienia niem...

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie PREMIUM

Pozostało jeszcze 94% treści

  • Antybiotykoterapia i powikłania po jej stosowaniu ze szczególnym uwzględnieniem powikłań u dzieci

  • Zaburzenia depresyjne okiem psychodietetyka