Dołącz do nas

Food Forum

Autor Kargulewicz Angelika

Plant-based diet – czy warto bazować na produktach roślinnych?

Trudno stawiać dwa wyżej wymienione sposoby żywienia w zupełnej opozycji. W dobie obecnych przemian związanych z ogromnym postępem cywilizacyjnym i zmianą sposobu żywienia modyfikacja diety w kontekście proporcji pokarmów roślinnych i zwie...

Eksperci z zakresu żywienia i dietetyki od lat prowadzą dysputy, jak powinna wyglądać najbardziej wartościowa dieta. Także pod względem pochodzenia produktu spożywczego. Lepiej bazować na pokarmach zwierzęcych, które dostarczają pełnowartościowe białko, czy może bardziej zalecanym sposobem żywienia jest dieta roślinna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na wyżej postawione pytanie oraz czy radykalny sposób żywienia bazujący tylko na pokarmie zwierzęcym lub roślinnym jest najlepszym rozwiązaniem dla całej populacji. Obecnie w literaturze fachowej, ale również komercyjnej, można znaleźć coraz więcej informacji na temat zbawiennego wpływu na organizm człowieka tzw. plant-based diet, czyli diety bazującej na produktach roślinnych.

Przykładem plant-based diet jest dieta semiwegetariańska wywodząca się z...

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie PREMIUM

Pozostało jeszcze 88% treści

Podstawowy

Kwasy omega-3 – czy istnieje alternatywa dla tranu?

Ważne jest dostarczenie odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych omega-3 o działaniu przeciwstawnym
Podstawowy

Przegląd diet oczyszczających

W dzisiejszych czasach zdrowy styl życia stał się bardzo modny. Zainteresowanie zdrowym odżywaniem, aktywnością fizyczną oraz radzeniem sobie ze stresem wzrasta zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich.